Strona główna Aktualności Rusza II edycja konkursu Księgowi Przyszłości

Rusza II edycja konkursu Księgowi Przyszłości

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o, producent oprogramowania enova365 organizują drugą edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy z rachunkowości.  Od 8 marca na www.ksiegowiprzyszlosci.pl można już rejestrować drużyny do konkursu Księgowi Przyszłości, a pierwszy etap rozpocznie się 4 kwietnia 2016 r.

Konkurs to połączenie współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji, niezbędnych w pracy każdego księgowego. Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych m.in. z rachunkowością, prawem podatkowym, rachunkowością finansową, zarządczą, sprawozdawczością finansową, etyką, standardami pracy w księgowości oraz nowoczesnymi technologiami.

Podobnie jak w pierwszej edycji, w konkursie mogą startować drużyny trzyosobowe. Nowością jest dodatkowa kategoria – obok drużyn zawodowych i studenckich w konkursie mogą konkurować zespoły złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcy konkursu w kategoriach zawodowej i studenckiej zdobędą bony szkoleniowe oraz vouchery na wakacje marzeń, a laureaci edycji ponadgimnazjalnej otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Wszyscy laureaci kategorii zawodowej i studenckiej otrzymają również bony szkoleniowe oraz nowoczesne gadżety elektroniczne.

Konkurs odbędzie się online za pośrednictwem nowoczesnej platformy na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl, na którym dostępny jest również formularz rejestracyjny oraz szczegółowy regulamin konkursu.

Finał w kategoriach studenckiej i zawodowej odbędzie się w Dniu Księgowego – 9 czerwca 2016 r. w Restauracji Endorfina Foksal (dawny Pałac Zamoyskich) w Warszawie.

Od marca dostępna jest również aplikacja mobilna Księgowych Przyszłości, zawierająca m.in. grę edukacyjną. Użytkownicy aplikacji mogą indywidualnie odpowiadać na pytania, tym samym przygotowując się i trenując do konkursu głównego.

Więcej informacji na www.ksiegowiprzyszlosci.pl