Strona główna Terminy szkoleń i kursów Jednolity plik kontrolny w 2018 roku - warsztaty praktyczne

Jednolity plik kontrolny w 2018 roku - warsztaty praktyczne

JPK 2018  – warsztaty praktyczne

Celem szkolenia jest kompleksowe przedstawienie w formie warsztatów regulacji prawnej dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT), jaka od 1 stycznia 2018 r. będzie obowiązkowa dla mikroprzedsiębiorców. Dodatkowym atutem szkolenia będzie przedstawienie praktyki jaka została wypracowana w 2016 r. i 2017 r. w odniesieniu do plików JPK_VAT przesyłanych przez dużych, średnich oraz małych przedsiębiorców. Przebieg szkolenia zakłada, że poszczególne punkty programu omawiane będą równolegle z tworzonym na szkoleniu przykładowym plikiem JPK_VAT.

1. Podstawa prawna jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VAT).
  2. Istota jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VAT).
  3. Zakres podmiotowy jednolitego pliku kontrolnego. Mikroprzedsiębiorcy jako ostatnia grupa podatników zobowiązana do przesyłania JPK_VAT.
  4. Jednolity plik kontrolny na żądanie, a jednolity plik kontrolny bez wezwania.
  5. Jednolity plik kontrolny a czynności sprawdzające, kontrola krzyżowa, kontrola podatkowa, kontrola celno-skarbowa oraz postępowanie podatkowe.
  6. Jednolity plik kontrolny jako dowód w sprawie.
  7. Jednolity plik kontrolny jako informacja podatkowa.
  8. Termin przekazywania JPK_VAT.
  9. Podpisywanie JPK_VAT. Czy trzeba kupować kwalifikowany podpis elektroniczny?
  10. Dane obowiązkowe i dane fakultatywne w pliku JPK_VAT.
  11. Ewidencja VAT jako źródło danych przekazywanych w JPK_VAT:

- zasady prowadzenia rejestru VAT w 2018 r. Koniec z papierową ewidencją VAT,

- kilka rejestrów VAT a JPK_VAT. Czy dopuszczalne dwa lub kilka plików JPK_VAT?

- kiedy dopuszczalne zapisy zbiorcze?

- sprzedaż na kasie fiskalnej a JPK_VAT? Co w przypadku wystawienia faktury do paragonu?

- proporcja, preproporcja, VAT od samochodów – zasady prezentacji w JPK_VAT,

- zakupy zwolnione z VAT, zakupy na 0 %, zakupy od nievatowców. Czy i jak prezentować?

12. JPK_VAT a deklaracja VAT i informacja podsumowująca.
13. Korekta sprzedaży lub zakupów. Co z korektą pliku JPK_VAT?
14. Wezwanie otrzymane z urzędu skarbowego odnośnie stwierdzonych nieprawidłowości w JPK_VAT. Jak zareagować?
15. JPK_VAT w wyjaśnieniach Ministra Finansów.
16. Konsultacje podatkowe dotyczące nowej struktury JPK_VAT. Czy plik JPK zastąpi deklarację VAT?
17. Sankcje za błędy w JPK_VAT.

Wykładowcy

Marcin Górski
- adwokat, doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce prawa podatkowego. Doświadczony wykładowca. Specjalizuje się w problematyce prawa spółek, prawa obrotu instrumentami finansowymu, podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług oraz problematyce postępowań podatkowych i sądowo - administracyjnych.

lub

Hubert Grzyb - doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce doradztwa podatkowego. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe w zakresie podatku od towarów i usług, w szczególności trasakcji zagranicznych oraz prawidłowego dokumentowania transakcji opodatkowanych VAT, jak również podatku dochodowego. Autor licznych publikacji w dziedzinie prawa podatkowego.

Liczba godzin: 6 godz. 9.00-13.50
Odpłatność za uczestnictwo (wraz z materiałami szkoleniowymi):
260 zł - członkowie wspierający SKwP z opłaconą składką na rok bieżący
290 zł - pozostałe jednostki

Szkolenie uruchamiane jest w momencie pełnego naboru grupy.

Miejsce szkolenia: Lublin, Hotel VICTORIA, ul. Narutowicza 58-60.