Strona główna Terminy szkoleń i kursów Specjalista ds. podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Specjalista ds. podatkowej księgi przychodów i rozchodów

Data rozpoczęcia:
2019-01-26
kurs
sob/niedz

SPECJALISTA DS. PODATKOWEJ KSIĘGI PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW

Czas trwania kursu wynosi 3 miesiące, program liczy 47 godz. lekcyjnych, 1 godzina lekcyjna to 45 minut. Zajęcia odbywają się w weekendy – soboty i niedziele w godzinach 9.00-12.10/9.00-13.50/9.00-15.30, zgodnie harmonogramem zajęć, który uczestnicy otrzymują ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

Słuchaczami kursu mogę być osoby:
 - posiadające co najmniej wykształcenie średnie, które:
 - chcą podjąć pracę w dziale prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, lub
 - doskonalić umiejętność prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, lub
 - rozpoczynają prowadzenie małej firmy, lub
 - chcą zaktualizować posiadaną wiedzę i podwyższyć kwalifikacje w zawodzie.

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do obsługi księgowo-podatkowej małej Firmy opodatkowanej wg zasad ogólnych, będącej czynnym podatnikiem podatku VAT z wykorzystaniem programu COMARCH OPTIMA - księga podatkowa. Przygotowanie ma charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Po zakończeniu kursu uczestnik powinien posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz zasad dokonywania rozliczeń w zakresie obciążeń publiczno-prawnych w małych podmiotach gospodarczych.

1. Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów – 20 godz.
2. Zasady opodatkowania dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej prowadzonej przez osoby fizyczne i spółki osobowe – 10 godz.
3. Podatek od towarów i usług – 10 godz.
4. Zajęcia komputerowe – 4 godz. (Obsługa finansowo-księgowa małej firmy opodatkowanej wg zasad ogólnych z wykorzystaniem programu COMARCH OPTIMA - księga podatkowa).
5. Egzamin – 3 godz.

Liczba godzin: 47 godzin